sienkiewcz_baner.jpg

Aplikacje interaktywne dla Muzeum Henryka Sienkiewicza

Muzeum Henryka Sienkiewicza to miejsce, które przybliża zwiedzającym postać legendarnego pisarza. Ekspozycje pomieszczenia zaaranżowane są tak, aby oddawały klimat czasów, w których żył i tworzył Henryk Sienkiewicz, znajdują się w nich m. in. meble z epoki, dzieła sztuki oraz unikatowe pamiątki po pisarzu. Kolejnym krokiem do pogłębienia doznań zwiedzających było wprowadzenie interaktywnych aplikacji, wzbogacających przekaz o życiu noblisty i uatrakcyjniających wycieczkę po muzeum. Tym zadaniem zajęliśmy się my.

Zaprogramowaliśmy szereg aplikacji, dedykowanych konkretnym dziełom oraz samemu autorowi. Dzięki rozbudowanej strukturze zakładek, możemy dotrzeć do biografii pisarza, szczegółowo zapoznać się z twórczością, postaciami z konkretnych
utworów, rysem historycznym, ilustracjami, materiałami audio i video. Aplikacje wbudowaliśmy w ekrany dotykowe, umieszczone przy konkretnych ekspozycjach. W ten sposób zwiedzający w przystępny i ciekawy sposób przyswaja wiedzę na temat artysty, a wycieczka w muzeum staję się interaktywną przygodą.

Data:

lipiec 2005

Kategoria:

Aplikacje, Multimedia,

Klient:

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Poznaniu

Najważniejsze funkcje:

Aplikacje dotykowe

Opracowanie merytoryczne

Produkcja materiałów multimedialnych

Szkolenie użytkowników

Projektowanie UX/UI

sienkiewcz_jpg.jpg