puszczykowo_ap_baner.jpg

Aplikacja – przewodnik turystyczny „Puszczykowo – energia ciszy”

Aplikacja „Puszczykowo – energia ciszy” jest mobilnym przewodnikiem turystycznym, wykonanym przez Medway w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Puszczykowie. Została ona stworzona z myślą o turystach odwiedzających region, jednak może okazać się przydatna także dla mieszkańców.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności aplikacji jest mapa, ze wskazaniem obiektów historycznych, urzędowych, bazą noclegową i gastronomiczną. Każdy obiekt oznaczony jest na mapie markerem w kolorze odpowiadającym jego kategorii. Po wybraniu markera użytkownik zobaczyć może wizytówkę miejsca, jego opis, galerię zdjęć i opcjonalnie video. Dzięki zastosowaniu lokalizacji GPS możliwe jest wyświetlenie obiektów znajdujących się w pobliżu, a także uruchomienie nawigacji do wybranego miejsca. Dodatkowo na mapie oznaczone są szlaki turystyczne w regionie wraz z opisem ich przebiegu. Mapa dostępna jest także w wersji off-line.

Ważnym elementem aplikacji jest kalendarz z listą aktualnych wydarzeń, ułożonych chronologicznie. Po wybraniu interesującego wydarzenia, użytkownik może zapoznać się z jego opisem, zobaczyć galerię zdjęć i video.

Aplikacja posiada także funkcję wysyłania powiadomień (push-notification) wysyłanych przez Administratorów. Stworzona została w 3 wersjach językowych – polskim, angielskim i francuskim oraz oparta jest o nowoczesny system CMS, dzięki któremu możliwe jest łatwe zarządzanie wszystkimi zgromadzonymi elementami.

Data:

grudzień 2018

Kategoria:

Aplikacje,

Klient:

Urząd Miejski w Puszczykowie

Najważniejsze funkcje:

Opracowanie merytoryczne

Dedykowany serwer CMS

Szkolenie użytkowników

Programowanie Android

Projektowanie UX/UI

puszczykowo_ap_jpg.jpg