Tworzymy interaktywne ekspozycje muzealne

Zastanawiasz się jak tchnąć ducha nowoczesności i ściągnąć setki nowych gości do muzeum? Badania udowadniają, że stanowiska multimedialne, umożliwiające interakcję z eksponatem, zwiększają stopień zaangażowania i ciekawość odbiorców.Placówki, które wzbogacają swoje wystawy o nowoczesne technologie są chętniej odwiedzane i polecane, w stosunku do tradycyjnych form wystawienniczych.

W Medway projektujemy wystawy dla muzeum, instytucji i centrów nauki, oparte o nowatorskie aplikacje i instalacje multimedialne. Aranżujemy nowoczesne ekspozycje muzealne, tworząc unikalne, ciekawe przestrzenie, które łączą technologie z tradycją. Tworzymy zarówno wystawy stałe, jak i czasowe, plenerowe i wewnętrzne.

Dostarczamy sprzęt multimedialny z oprogramowaniem

Interaktywna wystawa muzealna składa się trzech głównych elementów. Ważne jest profesjonalne opracowanie każdego z nich.

  • Scenariusz wystawy, obejmujący zaprojektowanie interakcji zwiedzającego z ekspozycją.
  • Urządzenia multimedialne (typu infokioski, ekany dotykowe LCD, totemy informacyjne, ścianki video, oświetlenie).
  • Software, czyli oprogramowanie, sterujące działaniem wystawy.

Sprzęt do muzeum musi być starannie wyselekcjonowany. Specjaliści Medway dobierają wyposażenie muzeum, na podstawie wieloletniego doświadczenia. Z naszymi Partnerami współpracujemy w elastycznym zakresie budżetowym, bazując na jakości, jakie prezentują ich rozwiązania multimedialne.

Dbamy o nowoczesne technologie w muzeum.

Projektujemy angażujące wystawy multimedialne

Tworzymy oprogramowanie do aplikacji muzealnych. Umożliwia ono sterowanie ekspozycją czy zautomatyzowanie jej. Umieszczamy je w wystawie za pośrednictwem urządzeń interaktywnych. To właśnie przemyślana koncepcja naszych aplikacji, efektowne projekty graficzne czy dopracowane animacje, sprawiają, że nasze projekty są ciekawe, angażujące i zawsze pozytywnie odbierane przez Klientów.

Projektujemy UX, tworzymy interakcję odbiorcy z aplikacją dotykową. Dbamy o funkcjonalność i łatwość użytkowania.

Budujemy kompleksowe instalacje multimedialne, które zapewniają niezapomniane przeżycia.

Programowanie kontrolerów Arduino i Raspberry Pi

Adruino oraz Raspberry PI to mikrokontrolery, które mogą być wykorzystywane do stworzenia samodzielnych interaktywnych obiektów lub do automatyzacji wielu dziedzin życia, tworząc instalację inteligentnego domu czy biura.

Dzięki prostocie kontrolerów oraz możliwość ich rozbudowy, jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest tylko ludzka wyobraźnia.

Nasz zespół programistów z chęcią podejmie się każdego wyzwania. Przedstaw nam swój pomysł, a my zajmiemy się resztą!

Postaw na ekspertów!

W Medway projektujemy wystawy i ekspozycje uszyte na miarę Twoich potrzeb. Tworzymy nowoczesne i interaktywne muzea. Pracujemy także nad projektami rewitalizacyjnymi i modernizującymi. Posiadamy duże doświadczenie w pracy z instytucjami. Zajmujemy się dokumentacją i kosztorysami inwestycyjnymi, niezbędnymi do pozyskiwania dofinansowań.

Jak pracujemy?

Zapoznajemy się z projektem i omawiamy jego koncepcję. Szacujemy budżet. Opracowujemy niezbędną dokumentację. Przygotowujemy strukturę ekspozycji. Dobieramy sprzęt. Programujemy. Wdrażamy. Szkolimy. Jesteśmy do dyspozycji na każdym etapie pracy.

Zmieniamy tradycyjne muzea w interaktywną przygodę, która przyciągnie uwagę i zostanie na długo w pamięci.

Kontakt z nami

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze projekty i zainteresowaliśmy Cię naszą ofertą.

Jeżeli masz pytania, potrzebujesz wsparcia w wyborze najlepszych rozwiązań - zadzwoń lub napisz.


Przejdź do formularza